Ang paghimo og vegan nga sinugba nga keso tinuod nga nagsalig sa duha ka mga butang, ang tinapay ug ang Vegan nga keso . Sulayi ang pipila ka nagkalainlaing mga tatak aron makita ang mga gusto nimo nga labing maayo; tulo sa akong paborito mao ang Follow Your Heart, Daiya, ug Teese.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 8 ounces
- Vegan Cheese nga imong gipili, ginunting o giputol sa nipis nga mga hiwa
- 8 mga hiwa nga dili dairy-free nga sourdough nga tinapay
- 2 tsp. lana sa oliba, alang sa pan-frying
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Ibutang ang mga 2 ka ounces nga walay keso sa gatas nga gatas, ginunting o gibitay, ibabaw sa upat ka panit sa tinapay, dayon ibutang ang nahibilin nga upat ug dugangi ang mga sandwich nga magkahiusa.
2. Lightly oil usa ka non-stick cooking pan uban sa lana sa oliba, dayon ibutang sa medium medium high heat. Magluto sa matag sandwich hangtud nga ang dairy-free nga keso matunaw ug ang tinapay nga bulawan nga brown sa duha ka kilid, mga 2-3 ka minuto matag kiliran. Pag-alagad sa kainit.
** Kini nga resipe angay alang sa mga dairy-free, egg-free, ug vegan diets, apan sama sa bisan unsa nga resipe nga gitumong alang sa mga tawo nga adunay mga alerdyi o mga pagdili sa pagkaon, siguroha nga basahon ang tanang mga nutritional nga mga label pag-ayo aron maseguro nga walay natago nga dairy -ang mga sangkap (o ubang mga alerdyi, kon kini magamit sa inyo).
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 265 |
| Total Fat | 19 g |
| Tulas nga Tambok | 11 g |
| Unsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 53 mg |
| Sodium | 388 mg |
| Carbohydrates | 8 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 15 g |