Kini nga mga cookies sa vegan chocolate spice susama sa mga molasses o cookie sa gingerbread, apan adunay usa ka timaan sa kakaw alang sa chocolate flavor. Kini usa ka dako nga cookie sa Vegan alang sa Pasko, apan gusto ko nga molasses cookies tuig round! Kung gusto nimo kini nga mga cookies sa chocolate spice, mahimo usab nga ganahan ka usab niini nga vegan chocolate rum cookies. Enjoy!
Tan-awa usab: Ang ultimate vegan cookie nga pagkolekta
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ka harina nga harina
- 1 tbsp nga harina
- 1 1/4 tsp ginger (yuta)
- 1 tsp cinnamon
- 1/4 ka tsp cloves (yuta)
- 1/4 tsp nutmeg
- 1 tbsp cocoa powder
- 1/2 nga tasa
- vegan margarine
- 1/2 tasa nga asukar (kape)
- 1/4 tasa nga molasses
- 1 tsp baking soda (dissolved sa 1 1/2 tsp Nagabukal nga tubig)
- 1/4 tasa nga asukar
Unsaon sa Paghimo Niini
Pag-agas sa duga sa harina, ginger, cinnamon, cloves, nutmeg ug cocoa sa usa ka gamay nga panaksan ug ibutang.
Gub-a ang margarine ug brown sugar. Idugang ang mga molasses ug mix maayo. Idugang ang katunga sa harina nga sagol ug ang baking soda nga sagol ug maayo ang pagkombinar. Idugang ang nabilin nga harina nga harina.
Chill, gitabonan sulod sa usa ka oras. Pag-init sa oven ngadto sa 325 degrees.
Kutsara nga harina ngadto sa 1 1/2 ka pulgada nga mga bola, unya i-roll ang matag bola sa asukar.
Magaluto sa 13-15 ka minuto, hangtud nga ang ibabaw nga mga dapit magsugod sa paglutaw sa gamay.
Daghang Vegan Cookie Recipe:
- Classic nga Oatmeal Raisin Cookies
- Spiced Oatmeal Cranberry Cookies
- Vegan Gingerbread Cookies
- Maple Cookies nga walay Sugar
- Lemon Sugar Cookies
- Sayon nga Petsa Macaroons
- Sugar-free Peanut Butter ug Banana Cookies
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 121 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 307 mg |
| Carbohydrates | 20 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |