Tulo ka bean nga sabaw nga adunay mga utanon ug pasta. Usa ba kini nga bean nga bean? Usa ka sabaw sa utanon? Usa ka sabaw sa noodle? Oo, oo ug oo! Kini nga labing himsog nga bean nga sabaw nga adunay mga utanon ug pasta ang tanan nga tulo, ug, kini ubos ang tambok ug kaloriya samtang naghatag pa og daghan nga himsog nga mga utanon ug uban nga protina usab. Hingpit! Kini nga resipe naghimo og gamay, busa siguroha nga adunay kwarto sa imong freezer o refrigerator alang sa sobra nga mga salin, o pagdapit sa mga silingan alang sa panihapon!
Recipe ug photo sa maayong kabubut-on sa Council of Wheat Foods
Tan-awa usab: Mas dali nga homemade nga mga resipe sa utanon
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 quarts vegetable stock
- 1 28-ounce mahimo nga nahugno kamatis
- 1 15-onsa mahimong itom nga mga liso (gihumol)
- 1 15-ounce mahimo nga garbanzo beans (gihumol)
- 1 15-onsa mahimong kidney beans (gihumol)
- 2 medium carrots (diced)
- 2 mga gusok nga celery (diced)
- 3/4 cup sibuyas (tinadtad)
- 1 gamay nga green bell pepper (diced)
- 1 ka gagmay nga pulang kampanilya nga dahon (diced)
- 8 ka cloves nga ahos (tinadtad)
- 1 teaspoon oregano
- 1 teaspoon nga thyme
- 1 teaspoon nga rosemary
- 1 ka kutsarita nga basil
- 1 tasa nga uga nga pasta, Penne o Rotini
- 3 ka kutsara ang balsamic vinegar
- Pepper, aron makatilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka dako nga sabaw o stock pot, isagol ang tanan gawas sa pasta, suka, ug itom nga pepper. Dad-a sa usa ka hubag sa taas nga kainit.
- Bawasan ang kainit ngadto sa ubos ug simmer nga gitabunan hangtud nga ang mga carrots malumo-nga malipayon, nga usahay usahay.
- Idugang ang pasta ug magluto hangtod nga malumo, mga 10 ka minuto.
- Pag-agay sa suka ug panahon uban ang pepper.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 824 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 251 mg |
| Carbohydrates | 151 g |
| Pagkaon sa Fiber | 38 g |
| Protein | 47 g |