Kini usa ka sukaranan nga resipe sa saging nga us aka kausaban - nga gihimo sa pagdugang sa mga petsa. Ang mga petsa nagpahulam sa usa ka dugang nga panagsagol sa katam-is sa usa ka klasikon, makahupay nga linuto nga pan nga saging. Hingpit alang sa pamahaw, tsa o kape nga panahon o bisan kanus-a ang imong matam-is nga ngipon nagkinahanglan!
Kaugalingon nga Recipe: Banay nga Banana nga Peanut Butter
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 3/4 nga mga tasa mo-ayom sa labing-us aka nga harina
- 2 3/4 teaspoons nga baking powder
- 1/2 ka asin nga asin
- 1/3 nga pagtulo sa tasa
- 2/3 tasa nga asukar
- 2 mga itlog, gamay nga gikulata
- 1 tasa nga masahi nga saging
- 1 tasa nga matahum nga mga tinadtad nga mga petsa
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang hurno sa 350 F.
- Grasa ug harina ang 9-by-5-by-3-inch nga tinapay nga pan.
- Pag-ilis og dungan nga harina, baking powder, ug asin.
- Diha sa usa ka panagsagol nga panaksan, tunga-tunga ang mub-an hangtud nga creamy, mga 1 ngadto sa 2 ka minuto uban sa electric mixer. Sa hinay-hinay nga pagkulata sa asukal ug padayon nga pagpanghilok hangtud sa kahayag ug pagkalot.
- Idugang ang mga itlog ug gibunalan hangtud sa baga ug lusok nga lemon sa kolor, dayon idugang ang mga petsa.
- Idugang ang sagol nga harina ug mga saging nga alternate, pag-compound pag-ayo human sa matag dugang.
- Ibubo ang batter ngadto sa giandam nga kaldero.
- Magaluto sa preheated hurno sulod sa 60 ngadto sa 70 ka minutos, o hangtud nga ang usa ka kahoy nga pick o cake tester nga gisal-ut sa center mogawas nga limpyo.
- Pag-ayo sa kalaha sulod sa 20 ka minutos unya mobalik ngadto sa usa ka gunitanan aron bug-os nga bugnawon.
Mga Paborito sa Banana Bread Recipe
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 178 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 36 mg |
| Sodium | 243 mg |
| Carbohydrates | 26 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 2 g |