Usa ka resipe alang sa pinutos nga bug-os nga cabbage nga puno sa yuta nga karne ug humay ug nanguna sa keso ug tomato nga sabaw.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka dako nga cabbage sa ulo
- 1 pound lean
- yuta nga karne
- 1 tasang lino nga keso sa Cheddar
- 1/2 tasa sibuyas (tinadtad)
- 1 tasa dali nga pagluto nga bugas (hilaw nga wala)
- 2 lata nga giputos sa sabaw sa tomato
- Salt ug pepper sa pagtilaw
- 1/2 nga tasa nga tubig
Unsaon sa Paghimo Niini
- Guntinga ang sentro gikan sa cabbage; uban ang usa ka kutsilyo, pag-ukit sa usa ka lungag nga igo nga igo aron sa pagpugong sa karne ug humay.
- Pag-mix sa yuta nga karne, sibuyas, kan-on, 1 ka lata sa sabaw, asin, ug pepper, dughan nga celery, uban ang nabilin nga cabbage (dili core).
- Ibutang ang cabbage head sa dako nga round casserole dish nga adunay 1/2 nga tasa nga tubig sa ubos.
- Pun-a ang cabbage sa sinagol nga karne; pagtabon ug pagluto 1 1/2 ka oras sa 350 F.
- Matunaw ang keso uban ang nabilin nga 1 ka lata sa tomato nga sabaw.
- Kuhaa ang tabon gikan sa casserole ug ibubo ang sabaw nga sabaw sa ulo sa cabbage.
- Pagbalik balik sa oven sulod sa 15 ka minutos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 385 |
| Total Fat | 17 g |
| Tulas nga Tambok | 8 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 81 mg |
| Sodium | 316 mg |
| Carbohydrates | 31 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 27 g |