Makuha nimo ang dugang nga paghapak gikan niining matam-is ug dato nga Texas Brownies tungod kay sila adunay kape diha kanila.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- Alang sa mga Brownies:
- 2 nga harina nga harina
- 2 tasa nga asukar
- 1/2 nga tasa nga mantikilya
- Paghuman sa 1/2 nga tasa
- 1 tasa nga kape (kusgan nga brewed)
- 1/4 ka tasa nga walay kape nga kakaw
- 1/2 nga copa nga buttermilk
- 2 ka itlog
- 1 ka kutsarita nga baking soda
- 1 teaspoon vanilla extract
- Alang sa Frosting:
- 1/2 nga tasa nga mantikilya
- 2 ka kutsara nga cocoa
- 1/4 gatas
- 1 1/2 ka copa
- powdered sugar
- 1 teaspoon vanilla extract
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat hudno sa 400 degrees ug lightly grease ang 11 X 17-inch baking pan .
- Sa usa ka dako nga panaksan nga panagsagol, maghiusa ang harina ug asukar.
- Sa usa ka bug-at nga saucepan sa kainit nga kainit, maghiusa sa mantikilya, pagpamubo, kape ug kakaw. Pag-agas sa kanunay hangtud nga init ngadto sa usa ka hubag.
- Ibubo ang sagol nga sinagol sa harina ug asukar. Idugang ang buttermilk, itlog, baking soda ug vanilla. Pag-mix maayo, gamit ang kahoy nga kutsara o high-speed mixer.
- Ibubo ang batter ngadto sa baking pan. Magaluto sulod sa mga 20 minutos, o hangtud mahuman sa sentro.
- Sa samang higayon, pag-andam sa frosting nga kombinasyon sa mantikilya, kakaw ug gatas sa usa ka saucepan sa medium heat. Pag-init kanunay hangtud nga initon sa usa ka hubag. Pag-mix sa powdered sugar ug vanilla ug hinayhinay.
- Ibubo ang mainit nga pag-frosting sa brownies sa diha nga sila gikan sa hudno.
- Pilia ug putol ngadto sa mga kwadro.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 197 |
| Total Fat | 11 g |
| Tulas nga Tambok | 6 g |
| Unsaturated Fat | 4 g |
| Cholesterol | 32 mg |
| Sodium | 117 mg |
| Carbohydrates | 23 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 2 g |