Ang usa ka classic sa matag French cookbook, ang Steak au Poivre mao ang hingpit nga main course alang sa romantikong pagkaon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 1-pulgada nga baga nga mga steak sa strip
- 2 teaspoons kosher asin
- 1/2 ka kutsarita nga itom nga pepper
- 1 ka kutsara nga lana sa oliba
- 1/3 nga copa nga shallots, nga tinadtad
- 1/4 nga tasa nga mantikilya, putol sa 2 ka piraso
- 1/2 tasa Cognac
- 3/4 nga tasa nga bug-at nga krema
Unsaon sa Paghimo Niini
- Panahon sa duha ka kilid sa matag steak sa asin ug pepper.
- Init ang lana sa usa ka dako nga kalog sa ibabaw sa taas nga kainit, ug dayon saut sa mga steak, 2 sa matag higayon, sulod sa 3 ngadto sa 4 ka minuto sa matag kilid.
- Pagbalhin sa mga steak ngadto sa init nga plato ug ipainit kini sa usa ka 175 F hurno.
- Ibubo ang bisan unsang nahabilin nga likido gikan sa skillet ug ipaubos ang kainit ngadto sa medium.
- Idugang ang mga shallots ug usa ka piraso nga mantikilya; Tumong sa 5 minutos, hangtud nga maluto.
- Pag-ayo sa pagdugang sa Cognac (mahimo kini nga siga) ug dad-a ngadto sa usa ka hubag sulod sa 2 ngadto sa 3 ka minutos hangtud nga ang sarsa mapukaw.
- Pag-agay sa cream ug uban pang piraso sa mantikilya; init, pinaagi sa pagpalihok kanunay.
- Pag-alagad dayon sa mga steak.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 323 |
| Total Fat | 33 g |
| Tulas nga Tambok | 19 g |
| Unsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 86 mg |
| Sodium | 1,182 mg |
| Carbohydrates | 6 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 4 g |