Kini nga resipe hingpit alang sa halang nga pagkaon nga fan. Mahimo nimo i-adjust ang gidaghanon sa red pepper nga gigamit sa kini nga gibutang nga resipe sa baboy aron sa pagdugang o pagpakunhod niini nga spiciness. Pag-alagad uban sa usa ka cool, creamy coleslaw.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 boneless pork butt (5-6 ka kilo / 2.3-2.8 kg)
- Alang sa Rub:
- 2 tablespoons / 30 mL paprika
- 2 teaspoons / 10 mL sibuyas nga asin
- 2 teaspoons / 10 mL pinaugang tibuok oregano
- 2 teaspoons / 10 mL ahos powder
- 2 teaspoons / 10 mL pinaugang bug-os nga thyme
- 1/2 ka kutsarita / 2.5 mL nga yuta nga pula nga pepper
- 1/2 ka kutsarita / 2.5 mL nga itom nga pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
Sa usa ka gamay nga panagsagol nga panaksan, isagol ang tanan nga mga sagol nga rub. Coat baboy nga abaga nga adunay mga panimpla ug tabon sa plastic wrap. Pag-igo sa 1-3 ka oras. Pag-init og hinabako ug pag-andam alang sa usa ka 8 oras nga aso.
Siguraduha nga ang mga chips sa kahoy matumog ug hugasan sa dili pa gamiton. Pagdugang og uling ug kahoy nga mga chips ingon nga gikinahanglan aron mapabilin ang temperatura nga ubos, mga 225 degrees F / 110 degrees C. Pag-inum sa baboy nga baboy alang sa mga 8 ka oras o hangtud nga ang temperatura sa sulod sa balay moabut sa 185 degrees F / 85 degrees C.
Sa higayon nga ang karneng baboy kuhaon gikan sa naninigarilyo. Wrap pag-ayo sa foil ug tugoti nga molingkod sulod sa usa ka oras. Pagkahuman buksan ang baboy nga butt ug pagkiskis. Gabunon ang baboy nga adunay 1/3 sa imong paborito nga sarsa sa lamesa. Padayon sa kainit ug pag-alagad sa puti nga tinapay nga pan nga adunay nahabilin nga sarsa sa kilid. Uban sa Coleslaw .
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 859 |
| Total Fat | 52 g |
| Tulas nga Tambok | 19 g |
| Unsaturated Fat | 23 g |
| Cholesterol | 332 mg |
| Sodium | 349 mg |
| Carbohydrates | 2 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 91 g |