Himoa nga kini nga mga cream cut-out cookies nga adunay icing, colored sugar, o mga panakot sa yuta. Pagtan-aw sa ubos aron makita ang dugang mga recipe sa cookie cookie.
Nalangkit nga mga resipe
Hayag nga Sugar Cookies nga adunay Sour Cream
Pagtunaw sa Kaayuhan sa Mantikilya
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ka tasa nga asukar
- 1/2 nga tasa nga mantikilya nga panimpla nga nagpahid
- 2 ka itlog, gibunalan
- 1 ka kutsarita nga baking soda
- 1 teaspoon nga baking powder
- 1 tasa sour cream
- 1/2 ka asin nga asin
- 3 nga harina nga harina
- Opsyonal: dash nutmeg o cinnamon
- Opsyonal: 1/2 nga tasa nga may kolor nga asukar
- Opsyonal: 1/2 tasa nga icing
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang hurno sa 350 F.
- Mga pan nga lino nga linuto sa panit gamit ang parchment nga papel o grasa nga dili kaayo.
- Sa usa ka panaksan, isagol ang baking powder nga may harina; gigahin.
- Sa usa ka panaksan o tasa, isagol ang baking soda uban ang sour cream ug ibutang.
- Himoa ang cream nga nagpamubo sa asukar hangtud sa kahayag; Pagdugang sa mga itlog ug gibunalan hangtud mahumot.
- Idugang ang harina nga sagol ug gisagol nga sour cream, alternating, sa mga 3 nga gidugang.
- Chill sulod sa usa ka oras.
- Paligira ang minasa sa cookie ngadto sa mga 1/8 ngadto sa 1/4-pulgada nga gibag-on sa usa ka floured ibabaw ug putlon ngadto sa mga porma.
- Susiha ang mga biskwit sa giandam nga mga pan nga linuto sa kalaha. Kung gusto, isablig ang may kolor nga sugars o mga panakot.
- Magaluto sa preheated oven sulod sa 10 ngadto sa 15 ka minutos.
- Yelo, kung gusto. Tan-awa: Vanilla Icing o Glaze alang sa Cake ug Cookies
Mahimo Ka Usab
Mga Classic nga Shortbread Cookies
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 59 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 10 mg |
| Sodium | 57 mg |
| Carbohydrates | 8 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |