Kining mga mantikilya nga mga biskwit ang gipahinumduman sa almond extract ug vanilla extract ug gisablig sa gamay nga asukar. Himoa kini nga mga silindro o mga troso o uban pa nga mga porma sa dili pa lutoon.
Kining gagmay nga mga cookies literal nga natunaw sa imong baba, ug ang mga extract sa vanilla ug almendras naghatag kanila og nindot nga palami.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa mantikilya (temperatura sa lawak)
- 1/4 ka asin nga asin
- 1/2 ka kutsarang almond extract
- 1/2 teaspoon vanilla extract
- 2/3 tasa nga sugar sa confectioners
- 2 ka tasa nga harina sa tanan nga katuyoan (pag-aybis sa dili pa pagsukod)
- Opsyonal: 1/2 tasa nga granulated asukal (o colored nga asukar)
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Cream butter hangtud sa kahayag ug fluffy; Pagputol sa asin, almond extract, ug vanilla extract.
2. Sa hinay-hinay nga pagsagol sa asukal sa mga confectioner dayon pag-analisar sa harina.
3. Chill alang sa mga 1 ka oras, o hangtud nga ang dahon mas sayon gamiton.
4. Pag-init sa oven ngadto sa 400F.
5. Pagputol sa minasa ngadto sa mga rolyo nga 3/4-pulgada ang diyametro, dayon putlon ang 3/4-pulgada ang gitas-on.
6. Dapit, natapos, diha sa mga linuto sa kalaha; hinay nga pag-imprinta sa ilawom sa usa ka baso nga gitabunan sa dampin nga panapton.
Kung gusto, isablig ang mga cookies nga may kolor nga asukar o granulated sugar.
7. Pagluto sa 400F sa mga 10 minutos.
Mahimo Ka Usab
Mga Old Cake nga Mga Parisan sa Buttermilk
Ang Petsa ni Mama Drop Cookies
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 46 |
| Total Fat | 3 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 8 mg |
| Sodium | 24 mg |
| Carbohydrates | 4 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |