Ang Snowshoe shooter yano ug mas maanindot. Nagsunod kini sa popular nga matang sa whisky -minting nga lami nga makita sa mga paborito sama sa Mint Julep . Niini nga higayon, ang duha ka mga sangkap adunay kaugalingong "sipa" nga dungan nga makapahupay ug makapakurat.
Ang ihalas nga Turkey mahimong usa ka lig-on nga bourbon , depende sa botelya nga imong pilion. Ang 101-nga pamatuod mao ang usa sa labing popular nga mga whiskey sa brand ug, kung imong pilion nga magsagol niini, kini nga shot mas lig-on.
Sa samang paagi, ang mga peppermint schnapps magkalahi kaayo ug makit-an nimo ang usa ka diyutay nga botelya nga 30-proof schnapps o mga sama sa Rumple Minze nga nanguna sa 100-pruweba . Kining sobra nga alkohol nagdugang sa suntok sa peppermint ug makahimo og dako nga kalainan sa imong kusog ug lami sa Snowshoe.
Ang Snowshoe usa ka hingpit nga shot alang sa mga party sa tingtugnaw .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3/4 ons Wild Turkey Bourbon Whiskey
- 3/4 onsa
- peppermint schnapps
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibubo ang mga sangkap ngadto sa usa ka cocktail shaker nga puno sa yelo.
- Pag-uyog pag-ayo .
- Gikan sa usa ka shot glass .
Unsa ka Kusgan ang Snowshoe Shot?
Atong itandi ang duha nga mga paghinobra sa pagkuha sa usa ka ideya kon unsa ka lig-on ug kung unsa ka malumo kining minty shooter.
- Snowshoe uban sa Wild Turkey 101 ug Rumple Minze: 38% ABV (76 ka pamatuod)
- Snowshoe nga adunay 80-proof bourbon ug 30-proof schnapps: 26% ABV (52 nga pruweba)
Bisan sa labing lamian, ang Snowshoe dili usa ka light shot .
Apan, kon itandi sa pagbu-bu sa duha ka 100 nga kalig-on nga mga espiritu, kini medyo malumo.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 122 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 11 mg |
| Carbohydrates | 9 g |
| Pagkaon sa Fiber | 6 g |
| Protein | 9 g |