Gihatag sa mga Pecan kining mga lami nga mantikilya nga mga biskwit nga sobra nga pagkakita ug palami. Ang mga cookies gipaligid sa asukar sa mga confectioner human sila makagawas sa oven.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 8 ka ons butter (gihumok)
- 1 ka kutsara nga banilya
- 3/4 tasa nga sugar sa confectioners (dugang pa alang sa rolling)
- 2 ka tasa nga harina sa tanan nga katuyoan (sifted)
- 2 tasa pecans (tinadtad)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Cream butter ug pagpalihok sa vanilla. Sa hinay-hinay nga pagtrabaho sa 3/4 nga tasa nga sugar ug harina sa confectioners. Idugang ang mga tinadtad nga pecans ug pagtrabaho ngadto sa minasa. Pagputol sa minasa ug roll aron maporma ang mga bola mahitungod sa gidak-on sa usa ka quarter.
- Ibutang sa pinintalan nga linukot o parchment-lined baking sheets; magaluto sa 300 F sa 10 minutos, unya dugangan ang kainit sa 325 F ug magaluto alang sa 5 ngadto sa 10 ka mga minuto.
- Guntinga ang mga cookies sa sugar sa mga confectioner human nga kini gipabugnaw.
Mahimo Ka Usab
Pagtunaw sa Kaayuhan sa Mantikilya
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 82 |
| Total Fat | 7 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 10 mg |
| Sodium | 30 mg |
| Carbohydrates | 4 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |