Kini nga simple nga itlog nga salad nga tsaa sandwich nga resipe yano sa paagi sa pagpangandam niini ug sa iyang palami. Mahimo mong magamit ang laya o presko nga mga hilba, depende kung pila ang imong oras nga himoon kini, ug ang mga itlog mahimong lisud nga linuton sa pipila ka mga adlaw nga abante.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka itlog (lisud nga linuto, nga pinabugnaw human sa pagpabukal aron malikayan ang mga berdeng yolks)
- 1 Tbsp. mayo o mayo nga alternatibo
- 1 Tbsp. yano nga yogurt
- 1 Tbsp. dijon mustard
- 1 tsp. Dill (tinadtad o uga)
- 1 tsp. tinadtad o presko nga parsley
- Dagat sa asin ug presko nga yuta
- itom nga pepper , aron makatilaw
- 4 mga hiwa nga tinapay (Ang pan nga puti tradisyonal nga gigamit, apan mahimo nimo gamiton ang tibuok nga trigo o tibuok nga lugas nga pan alang sa mas himsog
- tea sandwiches .)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Ibutang ang mga itlog, mayo, yogurt ug mustard nga may patatas nga masher o usa ka tinidor.
- Pag-agay sa mga hilba ug mga panakot.
- Igatag ang itlog nga salad ngadto sa duha ka hiwa sa pan.
- Ibabaw ang itlog nga salad uban ang nahibilin nga duha ka hiwa sa pan.
- Kuhaa ang mga tinapay ug i-slice ang mga sandwich sa duha ka higayon, pahilis, aron paghimo sa upat ka sandwich nga tsa gikan sa matag dako nga sandwich.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 166 |
| Total Fat | 7 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 209 mg |
| Sodium | 326 mg |
| Carbohydrates | 15 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 11 g |