Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 1/2 ka tasa nga asukar
- 1 12 ounce mahimo nga mawala ang gatas
- 18 ounces nga semi-sweet chocolate chips
- 1/2 pound nga mantikilya (giputol ngadto sa gagmay nga mga piraso)
- 1 teaspoon nga banilya
- 2 tasa walnuts (tinadtad)
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Pag- spray sa usa ka 9 "x 13" pan uban sa nonstick spray spray , o tabonan uban sa foil.
2. Pagsagol sa asukar ug pagwagtang sa gatas sa usa ka dako, bug-at nga bottom pot sa medium kainit. Pag-agas sa kanunay ug lutoon sa unom ka minuto.
3. Kuhaa gikan sa kainit, ug idugang ang butter, chips, ug vanilla. Padayon sa pagpalihok hangtud sa mga chips ug sa hingpit nga matunaw ug ang sagol nga hapsay.
4. Idugang ang tinadtad nga mga almendras ug pukpok aron ilakip. Ibubo ngadto sa giandam nga pan.
5. Sa tinuud, kini kinahanglan nga pabugnawon sa temperatura sa lawak sa gabii, apan kung magdali ka o kung kini ilabi na sa kainit, kini mahimong ibutang sa refrigerator aron magpagahi. Paghiwa ngadto sa gagmay nga mga kwadro ug pag-alagad kon lig-on.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 175 |
| Total Fat | 10 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 11 mg |
| Sodium | 9 mg |
| Carbohydrates | 21 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 2 g |