Kini nga slawoli slaw kahayag ug puno sa palami.
Pag-alagad niini sa bisan unsang pagkaon, bisan unsang oras sa tuig. Kini lamian sa regular nga mga pasas, apan magamit nga libre ang mga pinauga nga cranberry o bulawan nga pasas.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka pakete (12 ounces) nga broccoli slaw
- 3 ngadto sa 4 ka kutsara nga matahum nga tinadtad nga pula nga sibuyas, opsyonal
- 1/2 tasa nga pasas o uga nga cranberry
- 1/2 tasa sunflower seeds, opsyonal
- 2 ka kutsara
- linuto nga hugpong nga bacon , opsyonal
- 2 ka kutsarang lab-as nga lemon juice
- 1 ka kutsarang puti nga suka
- 1/4 tasa nga mayonnaise
- 1 ka kutsara nga light sour cream
- 2 ka kutsara nga asukar, o sa pagtilaw
- 1/2 teaspoon nga mga liso sa celery
- Salt ug pepper, aron makatilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Maghiusa sa brokoli nga slaw nga gisagol sa sibuyas, pasas o cranberries, ug sunflower seeds ug bacon, kon gamiton.
2. Sa lain nga panaksan, kombinasyon ang duga sa lemon, suka, mayonnaise, sour cream, asukal, ug mga liso sa celery.
3. Pagpalihok sa pagsul-ob sa sinagol nga slaw sa broccoli hangtud nga maayo ang pagkahiusa. Pag-ayo hangtud sa oras sa pag-alagad.
4. Alang sa labing maayo nga lami, himoa nga ang brocholi mag-slaw sa pipila ka mga oras sa dili pa ikaw magplano sa pag-alagad niini.
Pagtabon ug pag-refrigerate hangtud sa oras sa pag-alagad.
Tan-awa usab ang Crunchy Broccoli Salad
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 194 |
| Total Fat | 15 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 8 mg |
| Sodium | 188 mg |
| Carbohydrates | 12 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 6 g |