Kining sayon nga salad usa ka gaan nga sinina nga adunay usa ka duga sa kamatis ug gisagol nga suka, ug ang ginunting nga mga itlog naghatag kini og dugang nga protina ug lami.
Pag-alagad sa salad sa dahon sa lettuce, arugula, baby spinach o kale, o mixed salad greens.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 tasa nga frozen nga French-cut beans, mga 12 ngadto sa 16 onsa
- 1 ka kutsarang suka sa cider
- 1/4 nga tasa nga duga sa tomato o V-8 juice
- 2 teaspoons granulated asukar
- 1/4 ka teaspoon nga uga nga dahon nga tarragon, nahugno, o uga nga basil sa dahon
- 1 ka kutsara nga pinahumok o pino nga pula o dalag nga sibuyas
- 3 ka kutsarang tinadtad nga pimiento
- asin ug bag-o nga itom nga pepper, aron makatilaw
- 2 nga hinay nga luto nga itlog, hiniwa
- lettuce dahon o mixed salad greens
Unsaon sa Paghimo Niini
- Magluto sa mga liso nga berde human sa mga direksyon sa pakete. Pag-ilalom maayo ug ibalhin ngadto sa usa ka panaksan.
- Sa usa ka screw top jar, isipon ang juice juice, sugar, ug crumbled tarragon o basil. Pag-uyog aron mahiusa. Paggahin.
- Idugang ang sibuyas ug pimiento sa mga lunhaw nga liso. Pagbag-o uban sa pagsinina.
- Linya sa upat ka mga palid nga dahon sa lettuce. Bahina ang hiniwa nga gipait nga mga itlog nga parehas sa mga plato, ug dayon ibutang kini sa berdeng sagol nga bean.
- Isablig ang matag usa nga nagsilbi og gamay nga asin ug bag-o nga itom nga pepper.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 282 |
| Total Fat | 15 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 6 g |
| Cholesterol | 284 mg |
| Sodium | 221 mg |
| Carbohydrates | 7 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 30 g |