Kining talagsaon nga pagtilaw sa mga dughan nga manok gikaon ngadto sa pagkahingpit unya nag-alagad uban sa usa ka flavorful lemon ug butter sauce.
Pag-alagad niining lami nga manok uban sa ahos nga mashed patatas o lutoon nga patatas ug broccoli salad alang sa makatagbaw nga pagpangaon sa pamilya.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 mga dughan nga halok (walay boneless)
- 2 ka kutsara nga lana sa oliba (kapin kon gikinahanglan)
- asin sa pagtilaw (kosher)
- itom nga paminta sa pagtilaw
- 4 ka kutsara nga mantikilya
- 1 1/2 ka kutsara nga lemon juice
- 1/2 teaspoon nga lemon zest
- 2 green nga sibuyas (tinadtad)
- 1 clove nga ahos (minced)
- 1 kutsarita nga parsley (lab-as, tinadtad)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Heat broiler (550 ° F); linya sa usa ka broiler pan nga adunay foil ug lana ang gibitay.
- Ibutang ang mga dughan sa manok sa taliwala sa duha ka mga palid sa plastik nga wrap ug hinay-hinay nga magisi ngadto sa usa ka bisan sa gibag-on. Sa laing bahin, kung daku ang dughan sa manok, iisa ang matag usa aron pahimoon ang 2 ka cutlet.
- Guntinga ang manok uban sa lana sa oliba ug isablig sa asin ug paminta.
- Arrange sa oiled broiler rack.
- Sa usa ka saucepan, isagol ang nahabilin nga mga sangkap ug dad-a sa usa ka hubag. Bawasan ang init ug simmer sulod sa 30 segundos. Tilawi ug dugangi ang asin ug paminta, kon gikinahanglan. Paggahin.
- Guntinga ang manok sulod sa 12 ngadto sa 15 ka minuto, nga mag-uli sa tunga sa panahon sa pagluto. Drizzle ang matag dughan nga manok nga adunay 1 ka teaspoon sa lemon nga sagol 1 ka minuto sa wala pa kini mahuman.
- Pag-alagad sa manok uban sa nahibiling sarsa.
Mahimo Ka Ka Usab:
- Lemon Chicken
- Creamy Basil Chicken May Pesto ug Cream
- Sayon nga Chicken Parmesan
- 50 ka Easy Recipe sa Chicken
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1407 |
| Total Fat | 88 g |
| Tulas nga Tambok | 28 g |
| Unsaturated Fat | 36 g |
| Cholesterol | 449 mg |
| Sodium | 480 mg |
| Carbohydrates | 12 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 134 g |