Kini nga resipe sa sinugdanan gikan sa Old Occidental Hotel sa Muskegon, Michigan, ug mahimo nimong matilawan ang gamay nga lungsod, ang daan nga lami sa niini nga maluho nga sarsa. Sayon nga himoon ug sa pipila lang ka gutlo, makatagamtam ka sa imong kaugalingong mainit nga fudge sundae.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka tasang granulated asukar
- 4 Tbs. hingpit nga harina
- 2/3 tasa
- pulbos sa kakaw
- 2 ka gatas nga gatas
- 4 Tbs. mantikilya
- 2 tsp.
- vanilla extract
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka medium nga panaksan, hugpong sa pag-asukar ang asukar, harina ug kakaw sa kakaw.
- Sa usa ka medium nga saucepan, isagol ang gatas, mantikilya ug vanilla sa medium nga kainit ug magluto, pagpalihok, hangtud nga ang mantikilya matunaw.
- Idugang ang sagol sa asukal ngadto sa sagol nga gatas, samtang kanunay nga nagasuyop. Dad-a ngadto sa usa ka hubag, stirring kanunay hangtud nga baga ug hamis, mahitungod sa 5 minutos. Kuhaa ang kalaha gikan sa kainit, ibalhin ang sarsa sa usa ka panaksan ug himoa nga kini magluto sa hingpit.
- Gamita dayon, o pagtabon ug pag-refrigerate Ang sarsa mahimong usbon sa usa ka double-boiler, o microwave, kung gikinahanglan.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 3204 |
| Total Fat | 86 g |
| Tulas nga Tambok | 47 g |
| Unsaturated Fat | 28 g |
| Cholesterol | 171 mg |
| Sodium | 2,134 mg |
| Carbohydrates | 590 g |
| Pagkaon sa Fiber | 23 g |
| Protein | 38 g |