Bisan tuod ang titulo niini nga resipe nag-awhag sa pagpanglugos o monkfish, mahimong lisud ang pagpangita sa imong lugar sama sa mga supermarket sa Northern California! Busa, malampuson namong gipuli ang bass alang sa monkfish. Ibutang ang bisan unsang solid nga isdang puti.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka dako nga clove nga ahos
- 1/2 ka kutsara nga lemon zest
- 2 ka kutsarang lemon juice
- dash asin
- dash pepper
- 1 tasa nga uga nga puti nga bino
- 1 1/4 lbs. monkfish (o uban pang solid nga puti nga isda)
- 1/2 ka copa nga lana sa oliba (alang sa pagprito, labaw o kung dili gikinahanglan)
- 2 tbsp capers
- Opsyonal: 1 lemon (hiniwa, alang sa garnish)
Unsaon sa Paghimo Niini
Nag-alagad 4.
Diha sa usa ka dako nga kaldero nga may usa ka bug-at nga ubos, isda ang mga isda sa gibana-bana nga 1/4-pulgada nga lana sa oliba, nagtilap sa duha ka kilid.
Samtang ang isda mao ang frying, himua ang lemon sauce. Sag-ula ang panit sa lemon ngadto sa usa ka plato. Mag-juice sa lemon. Ipahimutang ang duha.
Panit ug dugmokon ang ahos sa usa ka mortar ug pestle ug idugang ang panit sa lemon, asin ug paminta ug isagol, paghimo sa usa ka Paste. Idugang ang lemon juice ug pagpalihok.
Ibubo ang salsang lemon ug bino ngadto sa pan sa frying uban sa mga isda.
Ibalik ang mga isda ug tugoti ang simmer sa ubos hangtud nga ang sarsa gipaubos sa usa ka gamay.
Idugang ang mga capers sa pan ug kusog. Kuhaa ang kainit. Kuhaa ang isda gikan sa kaldero ug ibutang sa mga plato. Kutsara ang salsahan sa isda ug mag-alagad sa humay o pritong patatas.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 744 |
| Total Fat | 27 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 20 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 303 mg |
| Carbohydrates | 123 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 2 g |