Aduna ka bay nahabilin nga pagkaon gikan sa panihapon sa miaging gabii? Kining dali nga chili nga meatloaf usa ka super fast and delicious recipe nga hingpit alang sa pag-gamit pag-usab sa imong mga nahabilin aron paghimo sa usa ka makapaikag nga panihapon sa semana.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka kutsara nga lana sa oliba
- 1 sibuyas, tinadtad
- 3 ka cloves nga ahos, minced
- 1 ngadto sa 2 jalapeno nga mga sili, gilat-an
- 2 ngadto sa 3 ka tasa ang nahugno
- meatloaf
- 2 (14-ounce) nga mga lata nga gisagol og mga kamatis, wala'y kapuslanan
- 1 (8-onsa) mahimong sarsa sa tomato
- 2/3 tasa karne sa karne
- 2 (15-onsa) nga lata nga itom, gihugasan ug gihumol
- 2 ka kutsara nga chili powder
- 1 teaspoon nga cumin
- 1/2 ka kutsarita
- Ang salsahan sa Tabasco
- Salt ug pepper sa pagtilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa dako nga kolon nga init nga lana sa oliba sa kainit nga kainit. Idugang ang sibuyas ug ahos; magluto ug pukawon sulod sa 5 minutos. Pagdugang og jalapeno pepper; magluto ug pukawon sulod sa 3 ka minutos.
- Idugang ang meatloaf, diced tomatoes, sarsa sa tomato, sabaw sa karne, black beans, chili powder, cumin, Tabasco, ug asin ug pepper aron makatilaw. Pagdala sa usa ka simmer; pagpakunhod sa kainit ngadto sa ubos ug pag-simmer sulod sa 25 ngadto sa 35 minutos hangtud nga gamay nga mub-an. Pag-alagad dayon uban ang sour cream, keso sa Parmesan, ug daghan pa nga jalapenos.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 1062 |
| Total Fat | 45 g |
| Tulas nga Tambok | 24 g |
| Unsaturated Fat | 13 g |
| Cholesterol | 113 mg |
| Sodium | 466 mg |
| Carbohydrates | 102 g |
| Pagkaon sa Fiber | 32 g |
| Protein | 67 g |