Kining dali, gaan nga tam-is nga mantikilya nga mantikilya naghimo sa usa ka maayo kaayo nga pangunoran alang sa yano nga linuto nga lugas o masahi nga kamote o winter squash. Nagkinahanglan kini og usa ka minuto o duha aron mahimo! Indi pagbag-o ang pag-ilis sang kadamuon sang kanela kag asukal para sa imo lami.
Ganahan kong moalagad niini nga mantikilya nga mantikilya uban sa dali nga tinapay, scone, o mufin. Ang mantequilla gihulagway nga kini nga tinapay sa pinya nga pinya . Kini usa ka nindot nga pagkaylap alang sa mga pancake o waffles usab.
Ang resipe naghimo sa mga 1/3 nga tasa, ug dali ra kini alang sa usa ka dako nga panihapon o brunch.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka kutsara nga mantikilya (gihumok)
- 2 teaspoons yuta cinnamon
- 2 ka kutsara ang powdered sugar
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Diha sa usa ka gamay nga panaksan, ang humok nga mantikilya, cinnamon, ug powdered sugar; paghugpong sa hingpit ug tugbaw hangtud sa oras sa pag-alagad.
2. Pag-alagad sa binukhad nga kutsarita sa panit o yano nga mga minasa nga patatas, o alagaran kini uban ang dali nga tinapay, mufin, scone, o pancake.
Mahimo Ka Usab
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 80 |
| Total Fat | 8 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 20 mg |
| Sodium | 1 mg |
| Carbohydrates | 3 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |