Kini nga quiche sa Lorraine nga resipe adunay usa ka punoan nga itlog nga pie ug naggikan sa bukirong rehiyon sa Lorraine sa amihanang France. Igo na alang sa usa ka pagpuno sa pagkaon sa iyang kaugalingon, quiche Lorraine nga gipahiangay sa mga tuig gikan sa usa ka mapainubsanon nga custard ug bacon pie sa dako nga keso, Bacon, ug sa pagtuga sa itlog nga kini nahibal-an karon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 layer pastry dough
- 4 mga hiwa nga bacon, nahugno
- 4 ka itlog
- 1 ka copa nga tunga ug tunga
- ΒΌ kutsarita nga asin
- 1/8 ka kutsaritang puti nga pepper
- 1/8 ka kutsara nga bag-o nga grated nutmeg
- 1 tasa Gruyere nga keso, ginunting
Unsaon sa Paghimo Niini
- Preheat ang oven ngadto sa 375 degrees. Ipahiangay ang pastry ngadto sa usa ka lawom nga pan nga pan.
- Isablig ang bacon ngadto sa ubos nga layer sa pastry.
- Gitumba ang mga itlog, katunga ug katunga, asin, pepper, ug nutmeg. Ibubo ang mga itlog sa ibabaw sa bacon ug isablig ang ginunting nga keso.
- Magaluto sa quiche sa 45-50 ka minuto, hangtud nga ang mga itlog ibutang sa tunga-tunga.
- Pilia ang diyutay ug mag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 326 |
| Total Fat | 24 g |
| Tulas nga Tambok | 8 g |
| Unsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 135 mg |
| Sodium | 285 mg |
| Carbohydrates | 16 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 12 g |