Kini nga resipe naggamit sa labing sayon nga pamaagi nga naimbento alang sa pagkuha sa hingpit nga emulsified vinaigrette! Ang sekreto mao ang usa ka paghikap sa Dijon nga, sa diha nga matay-og, nagabantay sa lana ug sa suka nga gisagol. Mao kana ang pirma sa bisan unsang dagko nga pagsinina sa salad.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 ka tasa pula nga suka sa alak
- 1 1/2 ka copa
- lana sa oliba
- 1/2 ka asin nga asin
- 1/2 ka asukal nga asukar
- 1/4 ka kutsarita nga itom nga paminta
- 1 teaspoon nga Dijon mustard
- Opsyonal: 1/2 clove nahugno nga ahos
Unsaon sa Paghimo Niini
- Gabunon ang tanan nga mga sangkap sa usa ka garapon nga bildo nga adunay screw-on lid.
- Hupti ang paglabaw ug pag-uyog nga kusog sulod sa 1 ka minuto sa dili pa mag-alagad.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 194 |
| Total Fat | 20 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 15 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 6 mg |
| Carbohydrates | 3 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 1 g |