Resipe alang sa fried chicken nga ginama sa keso sa parmesan ug cracker meal. Kini nga resipe nagkinahanglan lamang og tunga sa oras apan moresulta sa lami, mainit nga manok nga pinirito sa nasud.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 frying chicken (giputol)
- 1/2 nga tasa nga harina (tanan nga katuyoan)
- 1/2 tasa nga cracker meal
- 1/2 ka tasang grano sa keso sa Parmesan
- 1 teaspoon nga ahos nga powder
- 1 1/2 teaspoons asin
- 1 ka kutsarita nga pepper pepper
- 4 ngadto sa 5 ka copa
- lana alang sa pagprito
Unsaon sa Paghimo Niini
- Hugasi ang mga piraso sa manok ug pat-ak nga uga.
- Sa usa ka dako nga papel o plastik nga bag, maghiusa sa harina, harina, keso sa Parmesan, ahos nga pulbos, asin ug cayenne pepper; Pag-uyog pag-ayo.
- Ibubo ang lana sa usa ka dako nga lut-od nga lut-od sa usa ka giladmon nga 1 1/2 ngadto sa 2 pulgada.
- Pag-init sa lana sa medium nga kainit hangtud nga ang usa ka tulo sa tubig sizzles sa diha nga nahulog sa.
- Pag-uyog 2 o 3 ka piraso sa manok sa bag sa usa ka higayon; ibutang sa init nga lana. Mahimo ka mag-fry sa mga batch o mogamit sa 2 nga mga skillet.
- Pagprito hangtud nga mag-browned sa tanang kilid, o mga 20 ngadto sa 25 minutos.
- Kuhaa ang manok sa usa ka papel nga gisulud sa tualya sa papel aron mahubas; pagpainit samtang pagputol sa nahibiling mga batch.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 477 |
| Total Fat | 24 g |
| Tulas nga Tambok | 7 g |
| Unsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 114 mg |
| Sodium | 1,522 mg |
| Carbohydrates | 23 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 40 g |