Sa unsang paagi nga ang Montreal nahimong hari sa panakot nga panagsama mao ang tagna ni bisan kinsa, apan ang magbubuhat sa panakot nga si McCormick ang nagbaligya niining mga pagsagol sulod sa mga katuigan. Adunay tingali'y gatusan ka mga resipe alang niini nga panimpla, apan kini tanan gibase sa samang ideya. Ang kainit ug lami nga wala ang tanan nga mga tanum nga bulak sa daghang mga daang kalibutan nagsagol.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka kutsarang black pepper
- 2 ka kutsara nga paprika (dili pinaukang)
- 2 ka kutsarang asin sa dagat
- 1 ka kutsara nga ahos (granulated)
- 1 ka kutsarang sibuyas (granulated)
- 1 tablespoon cayenne pepper (gamay ra ang gamit o kuhaon kung gusto)
- 1 tablespoon nga coriander
- 1 ka tasang dill nga binhi
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa tanan nga mga sagol ug tipiganan sa usa ka sudlanan sa hangin.
- Padayon sa usa ka mabugnaw, ngitngit nga dapit sulod sa unom ka bulan. Maayo alang sa tanang pagtibhang ug mga gidak-on sa steak.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 10 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 2,095 mg |
| Carbohydrates | 2 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |