Ang mga spritzer sa vino mao ang maanindot nga gagmay nga mga ilimnon nga adunay mga ilimnon nga nagdala sa usa ka panit sa matam-is nga soda ug ang lami sa ting-init nga presko. Walay duhaduha nga ang mga spritzer sa bino ang inspirasyon alang sa daghan nga mga baratilyo nga bugas nga mga cooler sa alak sa ulahing bahin sa dekada 80 ug sayo sa dekada 90. Bisan dili usa ka bag-ong konsepto, sila gipahimuslan sa daghang mga dapit sa pagmugna og bino ubos sa nagkalainlaing mga monikers. Pananglitan sa Alemanya, gitawag sila nga "süssgespritzter" - nga nagtumong sa bino o cider nga gisagol sa limonada o usa ka soda nga dinasig sa citrus.
Adunay usa ka puti , pula , o rosas nga bino sa kamot ug tuyo nga kini matam-is ug puno sa bula? Unya ang bino nga spritzer imoha alang sa pagkuha! Ang tinguha sa paghimo sa mga butang nga usa ka notch? Idugang ang lab-as nga seasonal nga prutas ug ibutang ang imong dalan pinaagi sa oras sa cocktail nga sayon, pag-adto sa bildo nga nagdala sa mga panahon sa kalipay ug pagsabwag sa bino ug soda.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 oz. sa bino
- 3 oz. sa soda
- 4 oz. sa yelo
- Opsyonal: usa ka panagsama sa mga seasonal nga prutas (watermelon, strawberry, raspberry, kiwi, citrus)
Unsaon sa Paghimo Niini
Dili kini mahimong mas sayon kay niini. Kuhaa ang usa ka 8 ounce nga tumbler ug pun-a ang katunga sa yelo. Idugang ang tulo ka ounces sa alak ug tulo ka ounces sa soda (mga tema sa citrus ang usa ka maayo nga punto sa pagsugod). Kon gusto ka nga mag-adto alang sa customized nga bersyon, isalibay ang mga hiwa sa imong paborito nga prutas, pagpalihok ug pagkalipay.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 740 |
| Total Fat | 47 g |
| Tulas nga Tambok | 28 g |
| Unsaturated Fat | 14 g |
| Cholesterol | 5 mg |
| Sodium | 23,296 mg |
| Carbohydrates | 55 g |
| Pagkaon sa Fiber | 12 g |
| Protein | 9 g |