Ang mga tibud nga pagkaon sa bata naghimo niini nga karot nga dahon nga sayon kaayo sa pag-andam ug pagluto, ug kini talagsaon kaayo! Ang giputol nga mga carrot o kombinasyon sa pureed carrots ug uban pang prutas mahimong gamiton sa kini nga resipe.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 ka dako nga itlog
- 1 1/2 ka tasa nga asukar
- 1 tasa nga lana sa utanon
- 1 teaspoon nga baking powder
- 2 ka kutsara nga baking soda
- 2 teaspoon nga kaningag
- 1/2 ka asin nga asin
- 2 ka tasa nga harina sa tanan nga katuyoan
- 1 1/2 teaspoon vanilla
- 2 ka tadyaw nga baby carrots (gamay nga gidak-on; o makagamit sa usa ka gamay nga banga sa matag usa sa mga carrots, applesauce, ug apricots)
- Alang sa Frosting:
- 2 tablespoons margarine (o mantekilya, humok)
- 3 ounces cream cheese (
- mahumok )
- 2 tasa nga powdered sugar
- 2 ka kutsarang gatas (o labaw pa kon gikinahanglan)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pag-init sa hurnohan sa 350 ° F. Grasa ug harina ang 13-by-9-by-2-inch baking pan.
- Paghiusa sa mga itlog, asukar ug lana hangtud nga maayo ang pagkasagol.
- Idugang ang mga panit nga sagol ug vanilla ug gibunalan hangtud nga sinagol.
- Pil-a sa mga puro nga mga carrot.
- Pagluto sulod sa 40 ngadto sa 45 ka minuto.
- Pagsaludo
- Cream 2 tablespoons sa butter o margarine ug 3 ounces cream cheese.
- Idugang ang 2 ka tasa nga powdered sugar ug 2 teaspoons nga gatas; pag-mix hangtud nga hapsay ug creamy. Pagdugang og gatas sama sa gikinahanglan alang sa usa ka nalusbog nga frosting.
Mubo nga sulat: Kini nga resipe sa pan nga DILI gituyo alang sa mga bata - Ang pagkaon sa bata usa lamang ka sangkap.
Mahimo Ka Usab
Tan-awa usab
- Main Recipe Index
- Southern Food Home
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 443 |
| Total Fat | 25 g |
| Tulas nga Tambok | 4 g |
| Unsaturated Fat | 16 g |
| Cholesterol | 83 mg |
| Sodium | 442 mg |
| Carbohydrates | 53 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 4 g |