Kini nga pan nga sabaw sa patatas nga adunay mantequilla, berde nga sibuyas, bacon, keso sa cheddar nga sour cream, ug seasonings.
Pag-alagad niining lamian, dugaon nga sabaw nga may lugus nga tinapay o mga rolyo ug usa ka yano nga itik nga salad alang sa usa ka talagsaon nga panihapon nga panihapon.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2/3 tasa nga mantekilya
- 2/3 nga tasa nga harina
- 7 ka gatas nga gatas
- 4 dako
- paglutoy nga patatas (lutoon , gipalaya, gipanitan ug gi-cubed, mga 4 ka tasa)
- 4 nga berde nga sibuyas (hinay-hinay nga ginunting)
- 10 ngadto sa 12 ka piraso
- Bacon (lutoon , nahutdan, ug nahugno)
- 1 1/4 ka tasa nga mild cheddar cheese (ginunting)
- 1 tasa / 8 ounces nga sour cream
- 3/4 teaspoon nga asin
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka dako nga Dutch nga hudno o stockpot tungod sa ubos nga kainit, matunaw ang mantekilya.
- Pag-agas sa harina; pagkutaw hangtud nga maayo ug bubbly ug ang harina nga linuto nga mga 2 ka minutos.
- Sa hinay-hinay, idugang ang gatas ug magluto, kanunay nga pagpalihok, hangtud nga ang sarsa molig-on.
- Idugang ang linuto nga cubed nga lutoon nga patatas ug berde nga sibuyas. Padayon sa pagluto, pagpalihok kanunay, hangtud nga ang sabaw magsugod sa bula.
- Bawasan ang kainit; hinayhinay ang simmer sulod sa 10 minutos.
- Idugang ang nahabilin nga mga sangkap; pagkutkot hangtud matunaw ang keso.
- Pag-alagad dayon.
Nag-alagad 6-8.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 596 |
| Total Fat | 43 g |
| Tulas nga Tambok | 24 g |
| Unsaturated Fat | 12 g |
| Cholesterol | 119 mg |
| Sodium | 567 mg |
| Carbohydrates | 34 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 20 g |