Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ka copa nga maayong kalidad nga orange marmalade
- 1/2 nga tasa nga hamis nga mansanas
- 1.75 ka copa nga granulated asukal
- 1 tsp. lemon juice
- 1/4 tsp. asin
- 1 tsp. orange nga kinuha
- 2/3 tasa nga matahum nga mga tinadtad nga toasted pecans
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Pag-andam og usa ka 8x8 nga pan pinaagi sa pagtapot niini sa aluminum foil ug pag-spray sa foil nga walay spray sa pagluto .
2. Ibutang ang marmalade, applesauce, asukal, lemon juice, ug asin sa usa ka medium saucepan sa medium-high heat ug pagpalihok hangtud nga matunaw ang asukar.
3. Pagsulod sa usa ka thermometer sa kendi ug magpadayon sa pagluto, kanunay nga pagpalihok aron mapugngan ang pagkalipong, hangtud nga ang thermometer mabasa 250 degrees F.
4. Sa higayon nga sa tukma nga temperatura, kuhaa ang kalaha gikan sa kainit ug pagpalihok sa tinadtad nga mga pecan ug orange nga kinuha.
Ibubo ang kendi ngadto sa giandam nga kaldero ug tuguti nga kini bug-os nga bugnawon ug ibutang sa temperatura sa lawak, sulod sa 2 ka oras o tibuok gabii. Kon gusto nimo, mahimo nimo mapilit ang tibuok pecans sa tumoy sa kendi samtang mainit pa alang sa dugang nga lami ug kal-ang.
5. Sa higayon nga itakda, ipataas ang kendi sa marmalade gikan sa kaldero gamit ang foil ingon nga mga gunitanan, ug ibutang kini sa nawong. Pagbantay pag-ayo sa foil, ug pagputol sa kendi ngadto sa gagmay nga mga kwadro. Ibutang kini sa tinagsa nga papel ug mag-alagad sa temperatura sa lawak. Ang Marmalade Squares mahimong ibutang sa usa ka lalin nga sudlanan sa refrigerator sulod sa duha ka semana.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 54 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 15 mg |
| Carbohydrates | 12 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |