Lisud nga dili gusto ang whipped cream o maple syrup - mao nga nganong ganahan ka niining nindot nga kombo sa duha. Ang maple whipped cream talagsaon nga gihatagan sa usa ka cheesecake o gingerbread o gamiton kini sa dekorasyon nga mga pancake o mga waffles alang sa espesyal nga pamahaw o brunch. Dugang pa, dali ka makadoble niini nga resipe kon nagluto ka alang sa usa ka mas daghang tawo.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 ka copa nga whipping cream (bugnaw)
- 2 tablespoons maple syrup (katugnaw; Grade B o labing mangitngit nga posible alang sa labing grabe nga palami)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Himoa ang panaksan nga panaksan ug mga beater nga maayo alang sa mga resulta.
- Pag-beat whipped cream hangtod maporma ang humay nga mga taluktok; idugang ang maple syrup ug gibunalan hangtud nga lig-on.
Dugang Maple Syrup ug Whipped Cream Treats
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 24 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 4 mg |
| Carbohydrates | 4 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |