Ang maple, cinnamon, ug mga pasas sa pasas sa yano nga kwarto sa breakfast nga pang-alima mao ang igong pamilyar nga ang mga bata mokaon niini. Pagdugang sa bisan unsang matang sa prutas nga anaa sa imong kamot - ang mga saging, mansanas o berries maayo ang pag-ayo. Kung wala ka nay panahon sa pagluto sa quinoa sa buntag, magluto niini sa kagabhion, o, sulayi ang paggamit sa dali nga pagluto quinoa flakes .
Himoa ang pipila nga nahabilin nga quinoa sa paghimo sa mga resipe sa pamahaw nga sama niini nga dali kaayon ug sayon. Kung gusto ka nga adunay quinoa alang sa pamahaw, siguroha nga susihon kining 7 ka mga paagi nga adunay quinoa alang sa pamahaw.
Kining pamahaw quinoa porridge recipe mao ang vegetarian, vegan, high-protein ug gluten-free. Gipublikar nga may pagtugot gikan sa Everything Vegan Cookbook.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 cup quinoa
- 2 - 2 1/2 ka tasang tubig
- 2/3 tasa nga soy gatas
- 1 tsp.
- vegan margarine
- 1/2 tsp. cinnamon
- 2 tbsp. maple syrup
- 2 tbsp. pasas (opsyonal)
- 2 saging, hiniwa (opsyonal)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang quinoa ug tubig sa usa ka gamay nga saucepan ug dad-a sa usa ka hubag. Pagpakunhod sa usa ka simmer ug tugoti nga magluto, gitabonan, sulod sa 15 minutos, hangtud nga masuhop ang likido.
- Kuhaa gikan sa kainit ug usbon ang quinoa sa usa ka kakha. Tabuni, ug tugoti nga molingkod sulod sa lima ka minuto.
- Pag-agos sa gatas sa margarine ug soy, dayon pagpabilin nga mga sangkap.
Impormasyon sa nutrisyon, matag pag-alagad:
Mga kaloriya: 416
Tambok: 8g
Sodium: 77mg
Fiber: 7g
Protein: 14g
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 377 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 1 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 69 mg |
| Carbohydrates | 82 g |
| Pagkaon sa Fiber | 8 g |
| Protein | 7 g |