Kini nga mga tarts sa balas usa ka maanindot nga gagmay nga mga cookies sa mantikilya. Ang mga cookies susama sa shortbread. Ang mantequilla gaan nga browned sa usa ka saucepan.
Tan-awa usab
Classic Shortbread Recipe
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa unsalted butter
- 1/2 nga tasa granulated sugar
- 2 ka tasa nga harina sa tanan nga katuyoan
- 1/4 nga kutsara nga baking powder
- 1/8 ka asin nga asin
- 1/2 teaspoon vanilla extract
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang hurno sa 400 F.
- Mga pan nga lino nga linuto sa panit gamit ang parchment nga papel o grasa nga dili kaayo.
- Sa usa ka saucepan, matunaw ang mantekilya; magluto hangtud nga gamay nga browned. Kuhaa gikan sa kainit ug pagkalutaw hangtud nga matugnawan.
- Idugang ang nahabilin nga mga sangkap sa browned butter ug maayo ang pagkahimo.
- Pagtabon ug pag-refrigerate hangtud nga ang minasa maayo nga chilled.
- Guntinga ang minasa sa floured surface sa 1/4 inch thickness. Guntinga uban sa mga 1-inch cookie cutter.
- Pag-andam sa giandam nga mga pan nga linuto sa kalaha.
- Magaluto sa preheated oven sa mga 10 minutos.
- Kung gusto nga isablig ang mainit nga mga cookies uban sa asukar nga gipatuyok sa mga confectioner.
Naghimo og mga 3 dosena nga mga cookies.
Mahimo Ka Usab
Pagtunaw sa Kaayuhan sa Mantikilya
Maple Flake Shortbread Cookies
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 67 |
| Total Fat | 5 g |
| Tulas nga Tambok | 3 g |
| Unsaturated Fat | 2 g |
| Cholesterol | 14 mg |
| Sodium | 43 mg |
| Carbohydrates | 5 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |