Kining mantikilya nga mga cookies gipaligid, gisagol sa asukal sa cinnamon, ug giluto sa kahingpitan. Kini nga resipe maayo alang sa mga holidays, ug mahimo nimong gamiton ang bisan unsang mga cookie cutter nga imong gusto!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 nga tasa nga mantikilya (gihumok)
- 1 tasa nga asukar
- 1 itlog (gikulata)
- 2 ka tasa nga serbisyud nga harina (9 ounces)
- 2 ka kutsara nga baking powder
- 1 itlog nga puti (gaan nga gikulata)
- 1 ka kutsara nga asukar
- 1/4 teaspoon nga kaningag
Unsaon sa Paghimo Niini
- Cream butter ug asukar ug pukpok sa maayo nga pagkaputol nga itlog.
- Pag-ilis sa harina ug pagluto sa usa ka panaksan.
- Hugpong ang sagol nga harina sa sinagol nga sinagol aron paghimo sa humok nga minasa. Ibutang sa refrigerator sa chill.
- Sa diha nga bugnaw, ibutang sa tunga sa gaan nga mga linukot nga papel sa papel o papel nga parchment; paligdi ang mga 1/8-pulgada nga baga.
- Pag-andam sa dugang nga harina kon gikinahanglan.
- Guntinga ngadto sa pangdekorasyon nga mga porma nga may mga cookie cutter ug ibutang sa usa ka lighted greased o parchment-lined nga linuto sa pan. Ibutang ang puti nga itlog ug isablig ang sinagol nga kaninge sa asin. Magaluto sa 275 ° sulod sa 30 ngadto sa 40 ka minutos o hangtud nga gamay nga browned.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 77 |
| Total Fat | 4 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 13 mg |
| Sodium | 131 mg |
| Carbohydrates | 10 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |