Ang cranberry barbecue sauce mao ang hingpit nga kombinasyon sa tart ug matam-is. Kini nga sarsa hingpit alang sa grill ug aso nga manok ug baboy. Kon ikaw nagapangaon sa usa ka pabo, hunahunaa ang paggamit niini nga sarsa aron baste ngadto sa pabo mismo, o pag-alagad lang sa kiliran.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 nga tasa / 120 mL
- cranberry sauce (o cranberry jelly)
- 1/2 nga tasa / 120 mL nga ketchup
- 1/2 ka tasa / 120 mL apple cider vinegar
- 1/4 nga tasa / 60 mL nga duga sa orange
- 1/4 tasa / 60 mL brown sugar
- 1/4 tasa / 60 mL nga tubig
- 1 ka kutsara / 15 mL nga sarsa sa Worcestershire
- 2 teaspoons / 10 mL Dijon mustard
- 1 teaspoon / 5 mL asin
- 1/2 ka kutsarita / 2.5 mL nga init nga sarsa (gamiton ang dugang o dili kaayo sa panagsama)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa tanan nga mga sagol sa usa ka dako nga saucepan sa usa ka ubos nga kainit.
- Simmer sa ubos alang sa 15-20 ka minuto, o hangtud sa gamay thickened. Pag-agda kanunay ug pagbantay sa pagsunog.
- Kuhaa gikan sa kainit ug pasagdi ang bugnaw nga sarsa sa dili pa gamiton. Tipigi ang sarsa sa usa ka sudlanan sa hangin sa refrigerator sulod sa usa ka semana human sa pagpangandam.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 43 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 1 g |
| Cholesterol | 9 mg |
| Sodium | 195 mg |
| Carbohydrates | 5 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 3 g |