Ang Bulgarian drob sarma usa ka nag-unang kurso sa paghalad nga gihimo uban sa tinadtad nga nating karnero o atay ug bugas sa nating baka, nga gipangulohan sa usa ka lami nga itlog nga lami nga gitawag og zalivka .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka libra nga nating karnero o atay sa nating baka, gihugasan, gibitay, ug gitadtad
- 2 ka kutsara nga mantikilya
- 2 hugpong nga tinadtad nga berde nga sibuyas
- 1/2 nga kopa nga tag-as nga lugas nga puti nga humay, hugasan
- 2 ka tasang init nga nating karnero o baka
- 1 ka kutsara nga tinadtad nga presko nga mint
- 2 ka dako nga itlog, gibunalan
- 1 tasa yano nga yogurt
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka dako nga Dutch nga hurnohan , sauté atay sa mantikilya. Kung hapit na mahuman, dugangi ang mga sibuyas ug sauté pipila ka minuto. Idugang ang hinay nga humay ug sauté, nga giputos sa tambok.
- Idugang ang mainit nga stock, asin, ug pepper aron makatilaw ug mint. Dad-a sa usa ka hubag, sa pagtabon ug simmer 20 minutos.
- Hurno sa kainit sa 350 degrees. Pagbalhin ngadto sa usa ka greased 9-inch-by-13-inch pan. Paghiusa sa mga itlog nga adunay yogurt aron paghimo sa custard ( zalivka ) ug pagkaylap sa dahon sa atay. Magaluto sa 10-15 ka minuto o hangtud nga custard nga bulawan nga brown.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 515 |
| Total Fat | 32 g |
| Tulas nga Tambok | 15 g |
| Unsaturated Fat | 13 g |
| Cholesterol | 280 mg |
| Sodium | 172 mg |
| Carbohydrates | 16 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 38 g |