Gipangita ang hinay nga pagkaon nga kahupayan sa cream oatmeal (apan nagdagan sa pultahan sa buntag)? Kining yano nga gabii nga oat nga resipe nga "magluto mismo" magically sa tibuok gabii samtang kini molutaw sa fridge. Ibutang kini nga mga oats sa usa ka garapon nga garapon aron makuha nimo kini samtang ikaw mogawas sa pultahan, ug pahimuslan kini nga katugnaw o gipainitan sa microwave sa higayon nga ikaw motrabaho.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/2 nga kopa nga daan nga mga oats
- 1/2 nga gatas sa tasa
- 1 ka kutsara nga chia seeds
- 2 teaspoons brown sugar
- 1/8 ka kutsaritang yuta nga kaningag
- 1 ka kutsara nga peanut butter
- 1/2 saging, ginunting
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka banga sa kaldero o panaksan, isagol ang mga oats, gatas, chia, brown sugar, ug kanela. Pag-agay sa maayo, pagtabon ug pag-refrigerate sa tibuok gabii.
- Sa wala pa ang pag-alagad, pagpalihok sa peanut butter o almendras nga mantikilya ug ibabaw uban sa ginunting nga mga saging.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 444 |
| Total Fat | 20 g |
| Tulas nga Tambok | 8 g |
| Unsaturated Fat | 7 g |
| Cholesterol | 37 mg |
| Sodium | 212 mg |
| Carbohydrates | 56 g |
| Pagkaon sa Fiber | 6 g |
| Protein | 16 g |