Ang lunhaw nga mga blackberry magtapok sa pinintal nga mga mansanas niining lami nga Southern cobbler. Ang usa ka panaksan sama sa cake naglangkob sa bunga alang sa usa ka humok ug lamian nga panaderya.
Pag-alagad niini nga mansanas nga mainit uban sa usa ka scoop sa buttermilk ice cream o drizzle sa pipila ka mga bag-o nga cream sa matag pag-alagad.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/4 tasa nga mantikilya (gihumok)
- 1/3 nga tasa nga asukar
- 1 tasa nga tibuok nga katuyoan nga harina (pag-ayam)
- 2 ka kutsara nga baking powder
- 1/4 ka asin nga asin
- 1/2 nga gatas sa tasa
- 2 ka copa nga blackberries
- 1 tasa nga mansanas (dice)
- 1/2 nga tasa nga asukar (dugang pa sa sprinkling)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Init ang hurno sa 375 F (190 C / Gas 5).
- Mantikilya usa ka 9-pulgada nga round cake pan.
- Pag-cream sa mantikilya ug 1/3 nga tasa nga asukar hangtud nga ang kahayag ug fluffy.
- Pakursa ang harina, baking powder, ug asin.
- Idugang ang uga nga mga sagol ngadto sa sinagol nga sinagol nga gigamit sa gatas; Pukpok hangtud nga hapsay.
- Sa usa ka linain nga panaksan, isagol ang mga blackberry, mansanas, ug 1/2 nga tasa nga asukar. Tindog sulod sa 5 minutos.
- Ibutang ang sagol nga prutas sa giandam nga cake pan. Ibubo ang batter sa ibabaw sa prutas. Isablig sa usa ka gamay nga asukar.
- Magaluto sa preheated oven sa 45-50 minutos.
- Pag-alagad sa kainit uban ang cream o ice cream.
Dugang nga mga Resipe
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 227 |
| Total Fat | 9 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 20 mg |
| Sodium | 316 mg |
| Carbohydrates | 36 g |
| Pagkaon sa Fiber | 3 g |
| Protein | 3 g |