Ingon nga ang popular nga mga tsa sa tsa makaangkon sa pagkapopular, daghang mga bartender ang nakakaplag bag-o ug bag-o nga mga pamaagi aron mahimo kini. Usa ka popular nga pamaagi alang sa paghimo sa mga cocktail sa tsa naghimo sa ilimnon nga may dahon sa tsa ug nagsilbi niini nga tul-id, nagsagol niini gamit ang yano nga syrup o gigamit kini isip base alang sa mas komplikadong mga cocktail. Ania kon unsaon sa pagtunaw itom nga tsa vodka alang sa imong kaugalingon nga tsaa cocktails.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 750 milliliters neutral-tasting vodka (aka "ikalima")
- 6 nga lebel nga mga kutsarang itom nga mga dahon sa tsa (maayo nga kalidad), (Ang tsa mahimo nga may lami o dili nga panimpla, apan ang walay pagtrabaho nga tsa vodkas kasagaran adunay mas limpyo, mas nindot nga lami.)
- Kapilian:
- Simple syrup (sa pagtilaw)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Gamit ang usa ka funnel, ibutang ang mga dahon sa tsa ngadto sa botelya sa vodka. Kon gikinahanglan, gamita una kini sa gamay o maggamit og chopstick aron mahaum kini pinaagi sa funnel ug ngadto sa botelya.
- Ibalik ang takpan sa botelya ug pag-uyog pag-ayo.
- Sulud sa mga 18 ka oras, o sa pagtilaw.
- Ibubo ang sinagol pinaagi sa usa ka strainer ug funnel ngadto sa laing botelya. (Kon nagplano ka sa pagdugang sa yano nga syrup, gamit ang mas dako nga botelya.)
- Biyai ang mga dahon sa tsa. Idugang ang yano nga syrup sa nabilin nga solusyon kung gusto.
- Pag-alagad nga tul-id, ibabaw sa mga bato o isip base alang sa mas komplikadong mga cocktail.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 166 |
| Total Fat | 0 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 1 mg |
| Carbohydrates | 0 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 0 g |