Kining classic classic pork rub hingpit alang sa aso nga mga baboy. Kini usa ka partikular nga paborito alang sa gibitay nga karneng baboy, hinoon, kini nga batakang resipe mahimong magamit alang sa mga gusok ug mga panit usab.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/3 nga tasa / 80 mL nga paprika
- 1/4 tasa / 60 mL nga asukar
- 2 tablespoons / 30 mL black pepper
- 2 tablespoons / 30 mL asin
- 2 teaspoons / 10 mL nga uga nga mustasa
- 2 teaspoons / 10 mL chili powder
- 1 teaspoon / 5 mL puti nga pepper
- 1/2 ka kutsarita / 2.5 mL cayenne pepper
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sagol sa tanan nga mga sagol. Pagtrabaho katunga sa sagol nga karne 12 ngadto sa 24 ka oras sa dili pa magluto.
- Ibutang ang nahabilin nga sapin sa panigarilyo. Naghimo sa igo alang sa mga 5 ngadto sa 6 ka libras nga karne.
- Tipigi ang sudlanan sa salamin sa hangin sa usa ka bugnaw, uga nga lugar sulod sa 1 ka bulan human sa pagpangandam. Siguroha nga walay umog nga makuha sa rub sa atubangan sa pagtipig.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 91 |
| Total Fat | 2 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 3,562 mg |
| Carbohydrates | 21 g |
| Pagkaon sa Fiber | 5 g |
| Protein | 2 g |