Ang tangy, komplikado nga balsamic vinegar ug usa ka paghikap sa asin nga turn lana sa oliba ug mitisok nga mga sili ngadto sa usa ka dako nga panakot alang sa usa ka dulot nga entrée sama sa Sirloin Croquettes .
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/4 ka tasa nga extra-birhen nga lana sa oliba
- 1 ka dako nga pula nga kampanilya nga pepper (gipugas ug giputol ang gihabugon nga 1/2-pulgada nga mga hiwa)
- 1 ka dako nga orange o dalag nga kampanilya nga paminta (gipugas ug giputol ang us aka mga 1/2-pulgada nga mga hiwa)
- 2 ka kutsara nga balsamic vinegar
- 1/8 ka kutsarita nga itom nga pepper (yuta)
- 1/4 ka asin nga asin
Unsaon sa Paghimo Niini
Sa usa ka dako nga panakot, pagporma og dungan ang lana sa olibo ug mga sili sa kainit nga kainit. Ibuhos ang paminta sa 5-7 ka minuto, hangtud nga sila malumo apan lig-on gihapon. Pag-agay sa balsamic nga suka , pepper, ug asin; magluto alang sa usa ka dugang 1 ka minuto. Pagbalhin sa mga sili ug sarsa sa usa ka pinggan ug sa pag-alagad nga mainit.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 143 |
| Total Fat | 14 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 4 mg |
| Carbohydrates | 5 g |
| Pagkaon sa Fiber | 2 g |
| Protein | 1 g |