Kining paborito nga recipe sa spaghetti sa manok gihimo nga walay kamatis. Girekomenda ni Carolyn ang nipis nga spaghetti alang sa resipe. Ang hinog nga mga olibo naghatag sa sagol nga lami.
Pagdugang sa tumoy nga mga uhong ug gamiton ang lainlaing sabaw, sama sa cream sa manok o cream sa celery.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 o 2 ka copa nga linuto nga manok, gisagol
- 1 (6 onsa) pakete nga manipis nga spaghetti, nga naluto
- 1 mahimo
- cream sa sabaw sa uhong , wala'y gibutang
- 1/2 tasa nga gisagol nga sibuyas
- 1/4 ka tasa nga hiniwa nga hinog nga olibo
- 1/2 ka libra Velveeta keso, putol ngadto sa gagmay nga cubes
- asin ug paminta, aron makatilaw
- 1/4 ngadto sa 1/2 nga kopa ang grano sa keso sa Parmesan
Unsaon sa Paghimo Niini
Init ang hurno sa 350 F.
Maayong mantikilya usa ka 1 1/2-quart casserole.
Sa usa ka dako nga panaksan, isagol ang manok, lutoonan ang spaghetti, siksik nga sabaw, sibuyas, olibo, ug keso. Tilawi ug dugangi ang asin ug paminta, kon gikinahanglan.
Baliha ang gisagol ngadto sa giandam nga casserole.
Tabuni ang baking dish sa hugut sa foil ug magaluto sa preheated oven sulod sa 25 ngadto sa 30 minutos o hangtud nga mainit ug bubbly.
Kuhaa ang foil, isablig ang Parmesan nga keso, ug magluto sulod sa 10 ka minutos.
Mahimo Ka Usab
Italian Style Chicken nga Spaghetti, Slow Cooker
Chicken Parmesan ug Spaghetti Dinner
Chicken Pasta Casserole nga May Uhong ug Keso
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 756 |
| Total Fat | 50 g |
| Tulas nga Tambok | 23 g |
| Unsaturated Fat | 17 g |
| Cholesterol | 223 mg |
| Sodium | 438 mg |
| Carbohydrates | 18 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 56 g |