Ang ahos nga sinugba nga Chicken usa ka recipe nga sabor! Ang ahos ug sibuyas nga sibuyas naghatag niini nga palami sa manok nga labaw sa pagtuo. Ang paghikap sa suka ug apog nga duga naghimo sa manok nga malumo kini halos nahulog sa bukog.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 3 kilo nga chicken quarters sa manok
- 4 ka kutsara
- lime juice
- Alang sa Marinade:
- 2 ka medium nga sibuyas (gipanitan, gibahin)
- 8 ngadto sa 10 ka cloves
- ahos (gipanitan, gihimo nga usa ka Paste nga adunay 1 ka kutsarita nga asin)
- 1/2 nga tasa nga tubig (o puti nga bino)
- 1/4 ka copa nga lana sa oliba
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka blender o sa pagproseso sa pagkaon, tunga-tunga ang sibuyas, katunga sa pasta, tubig (o bino), lana sa oliba, ug suka.
- Ibubo ang pag-inom sa manok ug pag-refrigerate sa dili momenus sa 1 ka oras (dili molabaw sa 24 ka oras). Kon mas dugay kini nga marinates, mas molig-on ang palami.
- Human sa panahon sa pag-marine, ilabay ang pag-inom gikan sa manok ug patya kini.
- Preheat hurno sa 350 F.
- Guntinga ang manok sa uban pang mga ahos, apog juice, adobo, ug pepper.
- Ibutang ang manok sa usa ka kaldero sa panit sa panit.
- Inasal sa usa ka oras, hangtud nga ang juices modagan nga tin-aw.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 638 |
| Total Fat | 39 g |
| Tulas nga Tambok | 10 g |
| Unsaturated Fat | 19 g |
| Cholesterol | 190 mg |
| Sodium | 180 mg |
| Carbohydrates | 4 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 60 g |