Ang Master Mixologist ug awtor sa Market-Fresh Mixology , si Bridget Albert, milalang niini nga Air Force One cocktail alang sa makasaysayong inagurasyon ni Presidente Barack Obama. Kini usa ka simple nga inumol nga ilimnon nga naghupot sa maanindot nga asul nga kolor sa Hpnotiq liqueur, nga gisagol sa imong paborito nga citrus vodka ug puno sa lemon-lime soda. Ang kolor ug makapadasig nga lami makahimo niini nga usa ka maanindot nga ilimnon alang sa bisan unsa nga adlaw sa tuig ug ang ngalan nagsiguro nga usa ka hingpit nga angay alang sa Ika-upat nga Hulyo o bisan unsang patriyotikong holiday.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 2 ounce
- Hpnotiq Liqueur
- 1 ka onsa nga citrus vodka
- 7 ounce
- lemon-lime soda (o labaw pa sa pagpuno sa bildo)
- G arnish:
- duga gikan sa lemon wedge
- Garnish: lemon spiral
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pun-i ang taas nga bildo sa tanan nga mga sagol ug idugang ang yelo.
- Pag-aghat nga maayo .
- Gidibuho uban sa usa ka lemon spiral.
Resipe sa maayong kabubut-on: si Bridget Albert alang sa Hpnotiq Liqueur
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 338 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 10 mg |
| Carbohydrates | 53 g |
| Pagkaon sa Fiber | 8 g |
| Protein | 3 g |