Kon ikaw bag-ohay lang nga nahimong vegetarian, tingali mangandoy ka sa imong paborito nga mga pagkaon. Ang curried chicken masala dugay nang paborito sa daghang mga tawo, ilabi na sa England. Gugma nga manok masala? Sulayi kini sa kapitan sa manok, aron mahimo kining hingpit nga pagka-vegetarian! Ania kung giunsa.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 ka vegetarian Chicken Free Chicken (giputol sa 2-pulgada nga cubes)
- 1 sibuyas (diced)
- 1 teaspoon nga ahos (nahugno)
- 1 teaspoon luya (nahugno)
- 1 ngadto sa 2 ka kutsara nga masala nga manok
- 1/2 nga tasa nga tomato (maayong pagkabuhat nga tinadtad)
- 1 teaspoon nga cilantro (tinadtad)
- 1 ka kutsara nga lana sa oliba
- 1 tasa nga tubig
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sautee sibuyas, ahos, ug ginger sa lana hangtud nga gaan nga browned.
- Idugang ang Masala spice ug sautee 2 dugang nga mga minuto.
- Pagdugang og kamatis ug pagluto og laing 10 ka minutos.
- Idugang ang Chicken Free Chicken ug pagluto og dugang nga 5 minutos nga pagdugang sa tubig kon gikinahanglan.
- Pag-alagad sa humay.
Vegetarian "Chicken" Masala Curry recipe sa maayong kabubut-on sa Follow Your Heart Natural Foods
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 353 |
| Total Fat | 21 g |
| Tulas nga Tambok | 5 g |
| Unsaturated Fat | 10 g |
| Cholesterol | 105 mg |
| Sodium | 567 mg |
| Carbohydrates | 5 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 34 g |