Gamita kining vanilla wafer crust alang sa imong paborito nga pie fill. Kini ilabi na nga maayo alang sa usa ka no-bakar nga pie sama sa pumpkin butter pie sa litrato.
Gamita kini alang sa bisan unsa nga pie sa dapit sa usa ka graham cracker o uban pang cookie crumb nga tinapay.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ka tasa nga maayo nga vanilla wafer crumbs, mga 30 ngadto sa 35 nga mga cookies
- 2 ka kutsara ang granulated sugar
- 5 ka kutsara nga mantikilya, gihumok
Unsaon sa Paghimo Niini
- Hud nga hurno sa 350 F.
- Hugasi ang mga sangkap nga maayo.
- Sulud sa ubos ug sa mga kilid sa usa ka 9-inch nga plato nga pie.
- Pagluto sulod sa 8 ngadto sa 10 ka minutos.
- Tugnaw nga maayo sa dili pa pagpuno.
Nag-alagad 8.
Mga Sugyot ug mga Pagbag-o
- Idugang ang pipila ka mga kutsara sa maayong pagkahimo nga tinadtad nga mga pecans o mga walnuts sa cookie nga mga mumho.
- Ibalik ang mumho nga vanilla wafer uban sa mga gingersnap mumho alang sa usa ka gingersnap nga tinapay.
- Sulita ang vanilla wafer crumbs uban ang chocolate cookie crumbs, ground crackers, o shortbread cookie crumbs.
- Idugang ang mga 1/2 ka kutsarita sa cinnamon o uban pang mga panakot ngadto sa mga mumho.
Dugang nga mga Resipe
Cinnamon Graham Cracker Pie Crust
14 Cool nga Dessert para sa mga Adlaw sa Ting-init
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 5281 |
| Total Fat | 326 g |
| Tulas nga Tambok | 115 g |
| Unsaturated Fat | 142 g |
| Cholesterol | 1,956 mg |
| Sodium | 2,090 mg |
| Carbohydrates | 3 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 547 g |