Kini nga pag- atiman mahimong gamiton sa bisan unsang matang sa karne o sa bisan unsang Mexican nga estilo nga pagkaon. Ang lime ug cilantro nga palami magkahiusa ug dili sobra ra kaayo.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1/3 tasa puti nga suka
- 1/3 nga tasa nga lana sa utanon
- 1/3 nga tasa nga lab-as nga cilantro, tinadtad
- 1/4 tasa nga tubig
- 3 ka cloves nga ahos, minced
- duga sa 1 apog
- 1 ka kutsara nga cumin
- 1 ka kutsarang gipauga ang Mexican oregano
- 1 ka kutsara nga asin sa dagat
- 2 ka teaspoons nga mild chili powder
- 2 teaspoons itom pepper
- 1 teaspoon ancho chili powder
Unsaon sa Paghimo Niini
1. Maghiusa sa mga sangkap sa marinade ug tipunon sa usa ka plastik nga sudlanan nga adunay takloba. Ibutang sa refrigerator sulod sa 5 ka adlaw human sa pagpangandam.
2. Pag-atake sa karne, karnero ug baboy sa mga 6 ngadto sa 12 ka oras, manok sulod sa 4 ka oras ug isda sulod sa 30 minutos ngadto sa 1 oras. Pag-marine sa udlan sulod sa 15-30 ka minuto.
3. Kung gusto, human sa pag-marine nga karne, ibutang ang sagol sa usa ka saucepan ug dad-a sa usa ka hubag. Bawasan ang kainit sa medium-low ug simmer sulod sa 6-8 ka minuto.
Kuhaa gikan sa init ug drizzle sa sliced karne o dugangan sa bugas.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 82 |
| Total Fat | 6 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 5 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 606 mg |
| Carbohydrates | 6 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 1 g |