Ang kini nga Georgian style nga peach nga tinapay lamian ug sayon buhaton. Ang Georgia mao ang pinuy-anan sa pipila ka labing maayo nga mga peach, mao nga dili ikatingala nga ang mga tawo gikan didto nakakita og usa ka paagi sa pagbutang niini sa pan. Ibabaw kini nga peach nga tinapay uban sa mga pecans ug sigurado kami nga dili ka magbasol niini.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 1/2 ka tasa nga asukar (granulated)
- Paghuman sa 1/2 nga tasa
- 2 ka itlog
- 2 1/4 ka copa nga peach (purong)
- 2 tasa nga harina (tanan nga katuyoan)
- 1 1/2 ka kutsara nga kaningag (yuta)
- 1 ka kutsarita nga baking soda
- 1 teaspoon nga baking powder
- 1/4 ka asin nga asin
- 1 1/2 teaspoons vanilla extract
- 1 tasa pecans (tinadtad, o walnuts)
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka dako nga panaksan nga pagsagol, asukar ug pagkubkob hangtud sa kahayag.
- Pagdugang og mga itlog ug maayo ang pagpuspos. Idugang ang peach puree ug mga sangkap nga uga. Paghiusa.
- Pag-agas sa vanilla ug mga tinadtad nga pecans ug hangtud nga magkombinar.
- Ibubo ngadto sa duha ka greased ug floured 9x5-pulgada tinapay nga mga kalaha. Magaluto sa 325 F sulod sa 55 ka minuto ngadto sa 1 ka oras, o hangtud nga ang usa ka kahoy nga pick o cake tester nga gisal-ang sa center mogawas nga limpyo.
- Himoa ang tinapay nga bugnaw sa 5 minutos sa dili pa makuha gikan sa pan.
- Bug-os bugnaw sa wire racks.
Mahimo Ka Usab
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 179 |
| Total Fat | 10 g |
| Tulas nga Tambok | 2 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 22 mg |
| Sodium | 166 mg |
| Carbohydrates | 21 g |
| Pagkaon sa Fiber | 1 g |
| Protein | 2 g |