Kini nga flavorful braised cabbage mao ang usa ka sayon nga pagpangandam, ug kini naghimo sa usa ka lami nga pinggan. Pag-alagad sa pinggan nga adunay ham, corned beef, o usa ka pork dish. Ang apple ug apple jelly inubanan sa suka naghatag sa pinggan og nindot nga pagsagol sa tam-is ug maasim nga lami. Kung gusto nimo ang lami sa mga binhi sa caraway, sila naghimo og maayo nga dugang. Nagadugang kini sa texture, palami, ug usa ka kolor.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 4 ka kutsara nga mantikilya
- 1 ka dako nga sibuyas, gibahinbahin ug hinay-hinay nga ginunting
- Usa ka dako nga tart nga mansanas, gipanitan, gisudlan, pinahumotan nga halok
- 1/2 nga ulo sa cabbage, coarsely chopped o shredded, mga 8 ka tasang
- 1/4 ka kutsarita nga bag-o nga itom nga paminta
- 3 ka kutsara nga suka cider
- 1/4 ka tasa nga apricot nga gipreserba o apple jelly
- kosher asin, aron makatilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
- Sa usa ka dako nga saucepan o Dutch nga hudno, init nga mantekilya sa ubos nga kainit. Sa diha nga ang mantequilla init, idugang ang sibuyas ug mansanas ug magluto, stirring, alang sa mga 7 ngadto sa 10 ka minutos, o hangtud nga hinay.
- Idugang ang cabbage, black pepper, suka, ug ang gipreserbar o jelly. Pag-aghat aron maayo ang pagkalubong. Tabuni ang pan sa hugut ug hinayhinay nga pag-init sa ubos nga kainit sulod sa mga 1 ngadto sa 1 1/2 ka oras, o hangtud nga ang cabbage hilabihan ka hinay ug malumo.
- Idugang ang asin sa pagtilaw.
Mga Sugyot ug mga Pagbag-o
- Magluto 2 ngadto sa 4 hiwa sa bacon. Hugasi, dugmok, ug dayon ihulog ang cabbage sa wala pa mag-alagad.
- Pagdugang 1 ka kutsarita sa mga binhi sa caraway sa pan uban sa cabbage.
Mahimo Ka Usab
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 236 |
| Total Fat | 12 g |
| Tulas nga Tambok | 7 g |
| Unsaturated Fat | 3 g |
| Cholesterol | 31 mg |
| Sodium | 135 mg |
| Carbohydrates | 32 g |
| Pagkaon sa Fiber | 10 g |
| Protein | 5 g |