Usa ka tambok nga libre nga vegan couscous cereal nga resipe nga may mga lami nga bunga! Ang couscous naghimo sa usa ka dali ug sayon nga vegetarian o vegan nga pang-alis nga alternatibo sa giproseso nga cereal o kon ikaw nabagat sa oatmeal. Sulayi kini nga pagpuno ug makatagbaw nga orange ug saging couscous alang sa pamahaw. Kini usab halos dili tambok!
Kung gusto ka mag-couscous alang sa pamahaw, gisulayan mo ba nga adunay quinoa alang sa pamahaw ? Kamo kinahanglan gayud!
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa nga tubig
- 1 ka tasa nga orange juice
- 1 tasa couscous
- 1 saging, ginunting
- cinnamon ug nutmeg, aron makatilaw
- maple syrup, aron makatilaw
Unsaon sa Paghimo Niini
Heat water ug orange juice hangtud nga halos magaluto sa usa ka gamay nga saucepan. Idugang ang couscous, pagtabon, ug pagpalong sa kainit.
Tugoti nga molingkod sulod sa 5-10 ka minuto, hangtud mahumok ang couscous.
Pagdugang sa ginunting nga saging, ug isablig sa gamayng kaningag ug nutmeg, ug drizzle nga adunay usa ka paghikap sa maple syrup.
Naghimo og tulo ka mga pagkaon.
Ang impormasyon sa nutrisyon, matag serbisyo (gikan sa CalorieCount):
Calorie: 306, Calorie gikan sa Tambok: 6
Girekomenda nga Daily Value:
Total nga tambok: 0.7g, 1%
Cholesterol: 0mg, 0%
Sodium: 10mg, 0%
Total nga Carbohydrates: 66.7g, 22%
Dietary Fiber: 4.1g, 16%
Protein: 8.4g
Bitamina A 4%, Vitamin C 75%, Calcium 3%, Iron 5%
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 280 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 0 mg |
| Sodium | 12 mg |
| Carbohydrates | 61 g |
| Pagkaon sa Fiber | 4 g |
| Protein | 8 g |