Ang Funnel Cake usa ka popular nga fried treat nga gi-serve sa mga fairs ug carnivals . Sila lamian nga mainiton, gisablig sa powdered sugar. Mahimo usab nimo kining ibutang sa apple or cherry pie nga puno sa ice cream alang sa dugang nga dekadenteng dessert.
Tan-awa ang Funnel Cake Video aron makita kung giunsa ang resipe nga gihimo.
Unsa ang Imong Gikinahanglan
- 1 tasa
- harina
- 3/4 nga kutsara nga baking powder
- 1/4 ka asin nga asin
- 1 itlog
- 1 tasa plus 1 ka kutsara nga gatas
- 2 ka kutsara nga asukar
- Opsyonal: powdered sugar, granulated sugar, cinnamon, gipainit nga apple o laing pagpuno sa prutas, ice cream,
- kipis nga cream , syrup
Unsaon sa Paghimo Niini
- Pagsagol sa harina, sa pagluto og pan ug asin sa usa ka panaksan nga may wire whisk.
- Sa laing panaksan, gibunalan ang itlog ug gatas. Pagdugang og asukar, pagpalihok aron matunaw.
- Idugang ang mga panit nga sagol ug (gamit ang electric mixer) hangtud nga hapsay.
- Heat labing menos 1 pulgada nga lana ngadto sa 375 degrees F. sa bisan hain sa usa ka lawom nga fryer o usa ka skillet.
- Aron maporma ang matag keyk sa funnel, ibutang ang usa ka tudlo ibabaw sa lungag sa ubos sa funnel. Pag-ayo sa pagpuno sa funnel nga adunay batter. Sa ibabaw sa mainit nga lana, kuhaa ang tudlo ug tugoti ang batter sa pag-adto sa lana. Paghimo sa circular o uban pang mga porma nga adunay batter. Magluto alang sa 1 ka minutos ug gamit ang mga sipit o duha ka spatula sa turnnel cake.
- Magluto hangtud nga bulawan nga brown, mga usa ka minuto o labaw pa. Pag-ilalom sa mga tualya sa papel. Isablig ang asukar o gamiton ang ubang mga toppings. Pag-alagad sa kainit.
| Mga Giya sa Nutrisyon (matag pag-alagad) | |
|---|---|
| Mga kaloriya | 31 |
| Total Fat | 1 g |
| Tulas nga Tambok | 0 g |
| Unsaturated Fat | 0 g |
| Cholesterol | 10 mg |
| Sodium | 82 mg |
| Carbohydrates | 4 g |
| Pagkaon sa Fiber | 0 g |
| Protein | 1 g |